Siyah Stüdyo
info@siyahstudyo.com
0541 838 76 87

Neden Manuel Modda Çekim Yapmalı?

Neden Manuel Modda Çekim Yapmalı?

Bu yazım Kendini Manuel Moda itme arzusunu hisseden amatörler içindir. Otomatik Modlara adanan ve asla değiştirmek istemeyenler, seçiminize saygı duyuyorum ve onaylıyorum ve size dünyadaki tüm iyi çekimleri diliyorum. Ama bu yazı senin için değil, daha fazla okumaya ihtiyacın yok. Neden manuel moda geçmeli? Bunun için  çok iyi nedenler var. Tüm eğlencenin manüel çekimde olduğuna inanıyorum ve ayrıca el ile çekim yaparak yaratıcılığınızı ortaya çıkarabileceğine inanıyorum.

Olması gerekenden daha uzun bir süredir bir JPEG tercihindeydim. Çünkü bir şekilde kamera ayarlarını korkutucu buldum. RAW ilk başta bilgi sahibi olmadığım için çok büyük dosya boyutu ve her ortamda açılmayacak bir dosya türü olarak nitelendirdim. Daha sonra Raw'ın daha fazla bilgi içerdiğini öğrendiğimde hoşuma girmişti. İlk raw işlediğimde fotoğrafta evrim süreciydi benim için.

Beyaz dengesi çok önemlidir, ancak çoğu zamanki açık hava senaryolarında çalışabilecek genel ayarlar vardır. Bu yüzden, WB'nizi başlamak için 5260 (gün ışığı) gibi bir şeye ayarlayın ve bu ayarı beğenip beğenmediğinizi keşfederken, keyfe keder ayarlayabilirsiniz. Daha sonra, resimlerinizi küçük bir bluere benzetirseniz, WB'nizi 5000 gibi daha küçük bir sayıya ayarlayın. Daha sıcak tonlara geçmek istiyorsanız, WB'nizi 5860 gibi daha büyük bir sayıya ayarlayın. WB'ye alıştığınızda, Bunu anlamaya başlayacak ve bunun tarafından korkutulmayacaksınız. Ve WB ayarlarınızı kullandığınızda, anlayışınızı arttırmak için her şeyi okumaya başlamak isteyeceksiniz, böylece farklı beyaz dengeleri daha iyi ayarlayabileceksiniz. Eğer WB ile mücadele ediyor ve onu ayrıntılı olarak anlamak istiyorsanız PL'nin mükemmelliğini kontrol edin.Daha fazla ayrıntı için Beyaz Dengesi makalesini anlama .

 

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin